Nasza praca to wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, dbanie o jego dobro. Zależy nam na czynnej edukacji włączającej w szkole. Uświadamiamy, że niepełnosprawność to jedna z wielu cech człowieka, edukujemy w kwestii savoir vivre względem osób z niepełnosprawnością. Blog jest miejscem gdzie dzielimy się naszymi działaniami na terenie szkoły, jak i poza nią.

poniedziałek, 30 listopada 2020

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W ODDZIAŁACH ZEROWYCH I W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dzień Życzliwości 

to szczególna okazja  ku temu, by zastanowić  się czy jesteśmy wobec siebie uprzejmi
Pamiętajmy, że należy uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie.
 Proste, znane wszystkim zwroty:„ Miłego dnia…”,” Dobrze, że jesteś…” wywołują radość i odmieniają innym jesienny dzień. To mało kosztowna inwestycja, a może zdziałać naprawdę wiele dobrego.


   Oddziały zerowe z okazji ww. święta wykonały kolorowe, wzbogacone o piękne ilustracje kartki z życzeniami, którymi obdarowały wybrane przez siebie osoby. 


Ten mały, wielki gest przyczynił się do uśmiechu na niejednej  twarzy, ale także sprawił  wielką przyjemność przedszkolakom.


Podczas  zajęć świetlicowych również odbyły się obchody tego dnia. Uczniowie dowiedzieli się o historii święta,  przekazaliśmy sobie „ Iskierkę życzliwości” – każdy każdemu mówił coś miłego. Dodatkowo wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało:” UŚMIECH”.  Na koniec zajęć każdy chętny uczeń kolorował wybrany przez siebie obrazek tematyczny.W tym dniu dominował żółty kolor bluz, swetrów, koszulek itp. Miło i przyjemnie spędziliśmy czas w świetlicy. Wszyscy byliśmy zadowoleni i szczęśliwi. Pamiętając, że niewymuszona uprzejmość czasami może zdziałać więcej niż wielki, ale nieszczery gest.
 
Nauczyciele klas 1-8 otrzymali propozycję scenariuszy zajęć do wykorzystania na godzinach wychowawczych.
 

DZIĘKUJEMY, ŻE PRZEŻYLIŚCIE TEN DZIEŃ RAZEM Z NAMI !

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.