środa, 23 lutego 2022

Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych - Rocznica urodzin Braillea.

4 stycznia obchodziliśmy 213 rocznicę urodzin twórcy Alfabetu Braille'a.

W związku z tą rocznicą, w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych. W tym dniu szczególną uwagę poświęcamy osobom z dysfunkcjami wzroku, osobom niewidomym. 


Zespół Nauczycieli Wspomagających przygotował prezentację, która miała na celu przedstawienie sylwetki Louisa Braille'a, przedstawienie systemu zapisu stworzonego przez niego alfabetu. 


Polski Związek Niewidomych przygotował specjalny film animowany, który dostarcza informacji na temat radzenia sobie osób niewidomych w codziennym życiu. Pokazuje też, w jaki sposób możemy wspierać osoby z dysfunkcją wzroku.Aby przez chwilę zrozumieć, jak ciężko jest funkcjonować osobie niewidomej proponujemy wykonanie kilku prostych ćwiczeń.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

O nas

W zespole nauczycieli wspomagających w roku szkolnym 2020/2021 w klasach 0-VIII pracują: Buczek Maja, Chełchowska Olga, Jankowska Karina, Kalbarczyk- Gmurek Karolina, Kłys Klaudia Krawczyk Karolina, Liberadzka Honorata, Makowiecka Monika, Marczuk-Piotrowska Barbara, Mitrowska Klaudia, Pałuba Beata, Pastuszko-Mazur Katarzyna, Reszczyńska Martyna, Smółka-Rychlewska Agnieszka, Szczęsna Sara, Zawadzka-Sworek Monika .

Zapraszamy do zapoznania się z Planem pracy naszego zespołu, więcej w zakładce WAŻNE DOKUMENTY.


Specjalistyczna sala

Specjalistyczna sala

"Magiczna szafa"

"Magiczna szafa"