środa, 6 kwietnia 2022

Zaświeć się na niebiesko dla Autyzmu!

Dnia 2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.Aby zwiększyć świadomość i wiedzę na temat osób ze spektrum autyzmu, inicjowane są liczne kampanie np. „Zaświeć się na niebiesko”.  Także każdy z nas może aktywnie włączyć się do akcji np. poprzez założenie niebieskiego ubrania. A dlaczego kolor niebieski? Bo jest on symbolem autyzmu.

Aby zapoznać naszych uczniów z tą tematyką przygotowaliśmy prezentację multimedialną, która wyświetla się na telebimach w obydwu budynkach. 


ZOBACZ PREZENTACJĘBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

O nas

W zespole nauczycieli wspomagających w roku szkolnym 2020/2021 w klasach 0-VIII pracują: Buczek Maja, Chełchowska Olga, Jankowska Karina, Kalbarczyk- Gmurek Karolina, Kłys Klaudia Krawczyk Karolina, Liberadzka Honorata, Makowiecka Monika, Marczuk-Piotrowska Barbara, Mitrowska Klaudia, Pałuba Beata, Pastuszko-Mazur Katarzyna, Reszczyńska Martyna, Smółka-Rychlewska Agnieszka, Szczęsna Sara, Zawadzka-Sworek Monika .

Zapraszamy do zapoznania się z Planem pracy naszego zespołu, więcej w zakładce WAŻNE DOKUMENTY.


Specjalistyczna sala

Specjalistyczna sala

"Magiczna szafa"

"Magiczna szafa"